Puljongit on tehtud juba aastatuhandeid, alates iidsest Hiina meditsiinist kuni tänapäevani välja! Ka meie enda vanemad ja vanavanemad keetsid puljongit ise. Mõni keetis seda 4 tundi, teine aga 8 tundi. Alati läksid potti värsked ja naturaalsed toorained, sest just nii sai kõige parema puljongi.

Naturaalne puljong

 

Puljong läks supi sisse, rüübati niisama või tehti selle baasil kastmeid. Võrreldes aastatega ei ole midagi muutunud, puljongi kasutusviis on jäänud samaks. Vahepeal on muidugi lisandunud valikusse igasugused "puljongikuubikud- ja pulbrid", aga meie neid pigem puljongiks ei nimeta. Ega ei saagi, sest kui lugeda paki tagant, mida see sisaldab, siis värsket toorainet sealt ei leiagi. Pigem kuivatatud juurviljad, keemialabori ja olematu toiteväärtuse. Lahjendades neid kuuma veega, saame ülisoolase ja sogase olluse. 

 

Igatahes, jõuame punkti, milles artikkel seisneb. Nimelt, miks puljong on kasulik!?

 

Esmalt lisab puljong muidugi toidule head maitset, värvi ja aroomi. See on kõigest jäämäe tipp. Tegelikult peitub puljongis palju rohkem kui arvata oskad. Nimelt puljong on ka tervisele väga kasulik. See sisaldab erinevaid vitamiine ja mineraale, mis on organismi normaasele talitusele vajalikud. Puljong vähendab põletikke, parandab soolestiku tööd, soodustab seedimist ning aitab parandada liigeste tööd. Tugevdab nahka, küüsi ja juukseid. Leevendab ka artriiti, ravib külmetust, vähendab väsimust ning muidugi tõstab ka meeleolu, sest hea ja maitsev naturaalne puljong ei jäta kedagi külmaks. 

 

Puljongit kasutatakse väga agaralt ka sportlaste seas. Mõni nimetab seda isegi superfoodiks, sest see aitab taastada lihaseid pärast raskeid treeninguid. Ultratreenijad joovad puljongit näiteks treenimise või võistluste ajal, just puljongi soolasuse tõttu. Muidugi ka mineraalide pärast, sest treenimisel ja treeningjärgsel taastusperioodil on erinevad mineraalid väga olulised. 

 

Seega, puljong on igati kasulik vedelik, mida saab kasutada erinevat moodi! Meie naturaalsed puljongid leiad peaagu igast suuremast toidupoest :)