Tugeva ja hea tervise tagavad tervislik toitumine, elustiil ja keskkond. Just need kolm tegurit on olulised maksimaalse paljunemisvõime loomisele nii meestel kui naistel.

Naturaalne puljong soodustab seedimist ning aitab kaasa paremale soolestiku tervisele, sest kui soolestik on korras, siis imenduvad ka toitained läbi soolestiku paremini. Need toitained on vajalikud nii viljakusele ja rasedusele kui ka eluks üleüldiselt.

 

Miks puljong on kasulik?

 

Puljong sisaldab toitaineid, mis aitavad tugevadada sidekudet. Need samad toitained, koos toitudega, mis sisaldavad rikkalikult C-vitamiiini, hõlbustavad kollageeni teket, mis on äärmiselt oluline munasarja folliikuli kasvamiseks ja parandamiseks. Kalapuljong, eriti see, mis on tehtud merevetikatest, on väga kõrge joodi sisaldusega, mis on omakorda oluline hormoonide tekkeks.

 

Kollageeni süntees raseduse teisel või kolmandal trimestril on ülioluline lapse ja platsenta võimalikuks arenemiseks. Puljong ja toidud, milles on rikkalikult C-vitamiini, toetavad neid etappe. Samuti ka hea päris toit (eng. whole foods diet), milles on piisavalt proteiine.

Üks aminohape, mida esineb puljongis rikkalikult, on glütsiin. Raseduse ajal meie kehad vajavad rohkem glütsiini, et soodustada lapse kasvu ja tema DNA arengut. Venitusarmid võivad tekkida 90% naistel, eriti kolmandal trimestril, mille põhjustavad naha all olevad elastiini ja kollageeni kiud, mis lähevad katki kui ema kõht muutub suuremaks. Kuigi midagi selle vastu teha ei saa, siis siiski teatud toitaineid puljongid võivad vähendada või parandada venitusarme. Samuti tuleb kasuks kui nahka masseerida naturaalse õliga või kreem + aloe veeraga, et nahk oleks niiske väljast sisse. Muidugi ka piisav veel joomine ja madala soolasusega puljong, et nahk oleks niiske seest välja.

 

Aga sellega asi ei piirdu. Kui laps on sündinud, siis võiks äsja sünnitanud emale anda madala soolasusega puljongit, sest see aitab taastada keha! Seega, kõik lapseootel emad või kes on just sünnitanud - puljongile ja need ka, kes just on sünnitanud :) 

 

 

Artikkel on tõlgitud raamatust "The Bone Broth Bible".