Aasta tagasi pärast Gastro Helsinki 2018 messi saime aru, et eksportimiseks oleks meil vaja lisaks Eesti Veterinaar- ja Toiduameti tunnustusele ka mõnda suuremat ja rahvusvahelisemat sertifikaati!

Sertifikaadi küsimus ilmnes just sellepärast, et eksportivate ettevõtete seas on saanud heaks tavaks ka mõne kolmanda osapoole sertifikaadi omamine. See muidugi ei tähenda, et mida rohkem seda uhkem, vaid näitab ning tõestab tootja kõrget kvaliteeditaset!

 

Iseenesest tundub ju lihtne – tee avaldus, keegi tuleb ja vaatab üle ning olemas. Päris elus see nii ei ole, sest väiketootjana hakata tegema endale suurtootja sertifikaati on paras peavalu ja ulmevaldkonda kuuluv tegevus. Kadalipp, mida läbima peab, ei ole kergete killast – mitu head kuud planeerimist, 8 kuud korralikku asjaajamist, tootmisruumide ümberehitamist ning kogu tootmisprotsesside läbikäimist. Aga tulemus on seda väärt, sest nüüd on meil lõpuks Bureau Veritase poolt väljastatud ISO 22000 sertifikaat!

 

Tarbija jaoks tähendab see kindlust ja teadmist, et meie sõnadel on ja tegudel sisu – me teeme kõiki asju täpselt nii nagu räägime ja lubanud oleme, ei grammigi vähem! Toodet see kahjuks paremaks ei tee, sest see on niigi väga hea! 😊